Смертність від серцево-судинних захворювань займає 1 місце серед населення України. Багато людей недооцінюють, наскільки високий ризик розвитку серйозних ускладнень, таких як: інфаркт міокарда, інсульт – на тлі вчасно не виявленої і неконтрольованої артеріальної гіпертензії. Багато видів аритмій можуть призвести до серйозних тромбоемболічних ускладнень і інсультів. Кардіолог – це вузький фахівець, область діяльності якого – захворювання серця і судин: пороки серця (різної етіології), артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця, всі види аритмій, ускладнення після простудних захворювань – (міокардит гострі і підгострі), лікування серцевої недостатності і т.п.
Записатися на прийом до кардіолога варто, якщо:
- Є підтверджені захворювання серця або судин.
Якщо у вас діагностовано захворювання серця і судин – ішемічна хвороба серця, артеріальна гіпертензія, напади аритмії різних видів тощо. - Є нестабільний емоційний стан.
У людей з дисфункцією вегетативної нервової системи можуть спостерігатися прояви, що нагадують артеріальну гіпертензію або стенокардію. При цьому в серці та судинах ніяких органічних змін не буде. Для верифікації та корекції цього стану потрібен кардіолог. - Є зайва вага.
Надлишкова маса тіла в рази підвищує ризик розвитку ІХС і гіпертонії. Тому, тим, хто страждає ожирінням, обов’язково слід стежити за станом судин і серця. - Є захворювання ендокринної системи.
У людському організмі все взаємозв’язане. Тому, збої в одній системі спричиняють патологічні зміни в інший. При таких захворюваннях як цукровий діабет, а також хворобах щитоподібної та надниркової залоз, необхідна консультація кардіолога. - Якщо плануєте розпочати заняття спортом.
До занять спортом потрібно підходити відповідально. Оскільки, надмірні, не дозовані фізичні навантаження можуть стати причиною проблем зі здоров’ям, якщо тренуватися необдумано, не знаючи можливостей свого організму. Для того, щоб заняття спортом принесли користь, перш ніж приступити до них, рекомендується пройти обстеження. - Якщо ви досягли 40 років і дбаєте про своє здоров’я.
Після 40 років обов’язковим елементом щорічних профілактичних оглядів повинен стати огляд у компетентного лікаря-кардіолога. - Напади загрудинного болю, який носить стискаючий, гнітючий характер, з іррадіацією в шию, обидві руки або в ліву руку, ліву лопатку, нижню щелепу. Виникає біль, найчастіше, при фізичному навантаженні або при емоційному напруженні. Також, біль може виникнути через деякий час після вищеописаних станів.
- Задишка при навантаженні або в горизонтальному положенні, напади задишки в спокійному стані.
- Поява набряклості обличчя і ніг.
- Відчуття перебоїв у роботі серця, порушення ритму серцебиття, прискорення або уповільнення пульсу.
- Нестабільний артеріальний тиск зі схильністю до підвищення.
- Сильні головні болі в поєднанні з підвищенням артеріального тиску, нудотою, блювотою, порушенням зору.
Медичні проблеми, якими ми займаємося:
- Всі види аритмій
- Артеріальна гіпертензія
- Пороки серця (вроджені та набуті)
- Спостереження пацієнтів після перенесених інфарктів міокарда
- Спостереження пацієнтів після перенесених інфарктів міокарда
- Важка серцева недостатність і декомпенсація серцевої діяльності
- Вегетативна дисфункція соматоформного типу
- Міокардит
- Спостереження пацієнтів після інтервенційних втручань на коронарних судинах – стани після ангіопластики (стентування коронарних судин) і аорто-коронарного шунтування
- Ішемічна хвороба серця – гострий коронарний синдром
- Нестабільна стенокардія, стенокардія всіх форм і видів
Діагностика
У нашій клініці проводяться всі основні діагностичні дослідження, які припускає сучасна кардіологія в Україні.
- Електрокардіографія.
- Перевірений часом метод, що дозволяє оцінити частоту пульсу, роботу провідної системи серця, визначити наявність гострого або хронічного порушення кровопостачання міокарда.
- Ультразвукова діагностика серця (ехокардіографія).
- ЕхоКГ дає можливість оцінити роботу серця, його будову, анатомію великих судин, стан порожнин серця і клапанів, виміряти товщину стінок серця і скорочувальну здатність міокарда.
- Холтерівське моніторування ЕКГ.
- Метод, що дозволяє проаналізувати роботу серця в спокої і в навантаженні за добу або більше, за допомогою мікро-монітора, який реєструє ЕКГ.
- Діагностика функцій зовнішнього дихання.
- Необхідна для диференціальної діагностики захворювань на стику таких розділів медицини як кардіологія і пульмонологія.
- Лабораторні методи.
- У клініці Сіліцея є своя лабораторія, в якій проводиться широкий спектр досліджень.
Лікування
У нашій клініці вам підберуть і призначать індивідуальне лікування, з метою стабілізації стану, профілактики можливих ускладнень і поліпшення якості життя.
Поляк Оксана Петрівна
М. ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ
ПРОСПЕКТ МИРУ 84/1
Зінгайло Анастасія Францівна
Лікар функціональної діагностики
М. ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ
ПРОСПЕКТ МИРУ 84/1
Запишіться онлайн
Хочете потрапити на консультацію до лікаря? Заповніть форму онлайн та створіть запис.